04/25/2019
  • 6:33 am Thoughts While Shaving for April 25
  • 11:43 pm Touchstone Energy Diamond Beach Softball Invitational: Whiteville 10, East Bladen 0
  • 11:25 pm Touchstone Energy Diamond Beach Softball Invitational: Northwest Guilford 14, East Bladen 3
  • 11:13 pm This Day in History for April 25
  • 11:04 pm Bladen Community College plans Arbor Day celebration Friday
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
Bladen County Sports

Baseball
Class 2-A East
No. 22 West Bladen (10-8) at No. 11 Ayden-Grifton (17-5)
No. 30 East Bladen (10-12) at No. 3 Croatan (15-2)
No. 32 SouthWest Edgecombe (8-11) at No. 1 Midway (18-2)
No. 20 Greene Central (10-7) at No. 13 North Brunswick (15-7)
No. 29 Red Springs (10-10) at No. 4 Fairmont (17-4)
No. 23 South Columbus (10-10) at No. 10 Clinton (14-4)

Class 1-A East
No. 32 Union (5-12) at No. 1 Whiteville (20-2)
No. 25 Jones Senior (9-10) at No. 8 Wallace-Rose Hill (11-11)
No. 22 West Columbus (12-10) at No.11 Granville Central (9-6)
No. 26 Lakewood (8-10) at No. 7 Riverside-Martin (12-8)

Softball
Class 2-A East
No. 26 Jacksonville Northside (10-9) at No. 7 East Bladen (14-5)
No. 18 West Bladen (12-8) at No. 15 Washington (15-4)
No. 32 Midway (6-12) at No. 1 Jordan-Matthews (21-0)
No. 25 SouthWest Edgecombe (10-8) at No. 8 South Columbus (14-7)
No. 24 Red Springs (11-8) at No. 9 South Granville (17-2)
No. 29 Fairmont (8-11) at No. 4 Elizabeth City Northeastern (13-1)
No. 27 Southern Vance (8-8) at No. 6 North Brunswick (16-5)

Class 1-A East
No. 28 Southside (6-9) at No. 5 Whiteville (16-3)
No. 20 Gates County (13-8) at No. 13 East Columbus (11-8)
No. 29 Southeast Halifax (4-7) at No. 4 Heide Trask (18-3)
No. 19 Wallace-Rose Hill (13-7) at No. 14 South Creek (9-9)
No. 26 Pender (8-10) at No. 7 Riverside-Martin (13-3)
No. 31 South Robeson (6-12) at No. 2 Perquimans (15-2)

Women’s Soccer
Class 2-A East
No. 29 East Bladen (7-10) at No. 4 Clinton (18-2-1)
No. 25 Franklinton (9-7) at No. 8 South Columbus (11-5)
No. 23 Kinston (6-12-1) at No. 10 Midway (13-3)
No. 31 Red Springs (7-12) at No. 2 First Flight (16-1-2)

Class 1-A East
No. 17 Pender (9-8) at No. 16 Roxboro Community (13-6-1)
No. 24 Heide Trask (5-10) at No. 9 Woods Charter (15-3-1)
No. 28 East Columbus (1-13-1) at No. 5 Camden County (10-8)
No. 21 James Kenan (8-10-1) at No. 12 Franklin Academy (13-3-2)
No. 19 Kestrel Heights (9-9) at No. 14 West Columbus (11-7-1)
No. 27 Lakewood (2-13) at No. 6 Granville Central (7-6-1)
No. 22 Union (6-9) at No. 11 Lejeune (6-5-1)
No. 26 Research Triangle (5-17) at No. 7 Wallace-Rose Hill (8-9-1)
No. 2 Whiteville (19-1-1), Bye

Share:
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
bladenonline

RELATED ARTICLES