06/24/2019
  • 5:09 am DYB District 9 AAA (Minors) Tournament: Elizabethtown 26, Fairmont 6
  • 5:04 am DYB District 9 Majors Tournament: Elizabethtown 8, West Robeson National 3
  • 4:48 am This Day in History for June 24
  • 8:48 am Summer Camp for Bladen County children
  • 8:44 am 4-H Kicks off Leadership Program for Teens in Bladen County
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Baseball
Most Valuable Player – Trevor Lesane
Coaches Award – Michael Pastore
Defensive Award – Colby McLean
Most Improved Award – Trent West

Men’s Basketball
Most Valuable Player – Rahu Purdie
Defensive Player of the Year – Stefan McDonald
Offensive Player of the Year – Malcolm Vaught
Knight Award – Brandon Council

Volleyball
Coaches Award – Krisna Ransom
Knight Award – Allison Thompson
Highest Kills Award – Morgan Sweeney
Service Ace Award – Breanna Jackson

Men’s Tennis
Co-Most Valuable Player – Adam Rutland
Co-Most Valuable Player – Victor Jacome
Most Improved – Matthew Bobby
Coaches Award – Manuel Arvizu
Four County Expedition Trophy – Stanley Bellamy

Cheerleaders
Most Valuable Cheerleader – Madison McLamb
Best All-Around – Megan Bennett
Coaches Award – Tyrionna Dockery

Girls Soccer
Most Valuable Player – Alma Reyes
Coaches Award – Breanna Jackson
Most Improved – Kristen Hunt

Boys Soccer
Most Valuable Player – Colby McLean
Coaches Award – Victor Jacome
Most Improved – Caleb Johnson

Girls Basketball
Co-Most Valuable Player – Miriam Mendoza
Co-Most Valuable Player – Delasia Richardson
Offensive Award – Laikyn Pait
Lady Knight Award – Evelin Ortiz

Softball
Most Valuable Player – Nicole Wyatt
Defensive Award – Alanna Ludlum
Lady Knight Award – Allison Thompson
Most Improved – Kassidy Anderson

Girls Tennis
Most Valuable Player – Alanna Ludlum
Most Improved – Sydney Jackson
Coaches Award – Tatianna Sturgis

Boys Track
Most Valuable Player – Best in Track – Da’quan Lennon
Best in Field – Brandon Council
Coaches Award – Devon Malcolm

Girls Track
Most Valuable Player – Best in Track – Alex Perry
Best in Field – Sydney Jackson
Coaches Award – Kaylee Stevens

Golf
Most Improved – Cody Roberts
Coaches Award – Sean Smith
Best Stroke Average – Mason Smith

Football
Offensive Lineman Award – Stanley Bellamy
Offensive Back Award – Malcolm Vaught
Offensive Most Valuable Player – Colby Lewis
Defensive Lineman Award – Jaquan Ross
Defensive Most Valuable Player – Trevor Lesane
Coaches Award – Kesean Sutton
Team Most Valuable Player – Brandon Council
Gut Award – Chris Batten

Cody Hammond Award – Jeremy Hunt

Knight in Shining Armour Award – Steven Smith

Senior Male Athlete of the Year Award – Malcolm Vaught
Senior Female Athlete of the Year Award – Breanna Jackson

Comeback of the Year Award – Chris “Turtle” Batten

U. S. Army Scholars
Male – Colby Lewis
Female – Morgan Sweeney

Clean Sweep Award – Chris Batten

Share:
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
bladenonline

RELATED ARTICLES